Ayurvédská masáž
je součástí velmi staré Ayurvédské medicíny (áyus = život, véda = vědění). Není důležité a ani asi nezjistíme, která z velmi starých medicín byla první, byť se o to občas vedou spory, podstatný je jeden společný rys, které tyto medicíny vyznávají, a to je celostní (holistický) přístup k člověku, tělesno, duševno a duchovno tvoří celou bytost.
Ayurvéda a její působení vychází ze tří bytostných (nikoliv tělesných) konstitucí. Vše, co existuje, včetně živých organismů, je tvořeno z pěti elementů (prostor, vzduch, oheň, voda, země), těchto pět elementů se v lidském těle slučuje do tří životních energií – tridósh (váta, pitta, kapha). Tyto energie jsou v každému jedinci namíchány v určitém pro něj harmonickém poměru, každý z nás má tuto kompozici jinou. Vnější vlivy (životní prostředí, styl, podnebí strava, stres…) na nás působí a ovlivňují rovnováhu dósh (současný životní styl většinou navyšuje vátu). Proto dochází k špatnému životnímu pocitu, nespokojenosti, únavě, nemocem.
Ayurvédská masáž má hlavní a základní cíl, uvést všechny dóshi do harmonie, tedy zlepšit stávající stav klienta, jeho tělesnou a duševní pohodu.
Účinky Áyurvédské masáže: povzbuzuje a podporuje trávení, peristaltiku střev, metabolismus, krevní oběh, dýchací systém, zlepšuje vylučování ledvinami, posiluje a zklidňuje centrální nervový systém, zmenšuje depresi, odstraňuje bolesti hlavy, mírní bolest, snižuje hladinu stresových hormonů, snižuje svalové napětí, otoky dolních končetin, podporuje žilní návrat k srdci.
Duševní uvolnění a regenerace je nedílnou součástí pozitivního efektu na vaši bytost. Záleží na každém, jak dalece se dokáže oprostit od všedních starostí a přijmout prožitek z každé terapie.
Opakováním se účinek masáže prohlubuje. Ideální je, pokud se masáž stane minimálně jednou měsíčně součástí našeho života jako prevence před nemocemi a způsob, jak vylepšit jeho kvalitu.
 
 
POMOC
OD BOLESTI...