Gesretova a Dornova metoda
Spojením těchto dvou medot vznikla výrazně účinná jemná manipulační technika primárně ODSTRAŇUJÍCÍ BOLESTI zad, páteře a všech dalších bolestí těla z této problematiky vyplývajících.
Gesretova metoda je odvozena z osteopatie, tradiční čínské medicíny, neurologie a fyzioterapie. Tato metoda byla vyvinuta ve Francii v 70.letech minulého století Dr.Jacquem Gesretem a zdokonalena jeho žákem, Claudem Vossartem, a to původně k účinnému ovlivnění jistých druhů astmatu a atopického ekzému u dětí, tedy autoimunitních onemocnění.
Během let výzkumu se ukázal její nesmírný přínos při ovlivňování mnoha dalších potíží, zejména bolestí pohybového aparátu. Lze ji použít u malých dětí i u starších osob s chronickými patologiemi páteře (osteoporóza, Bechtěrev, výhřez ploténky apod).
Tato metoda je jedinečná zejména proto, že se během manipulace vyrovnává činnost neurovegetativního systému, takže dochází nejen k odstranění kosterních a svalových bolestí, ale rovněž ke zlepšení funkce všech tělesných orgánů včetně mozku.
Dornova metoda je osvědčená technika na odstraňování nerovnováhy a veškerých funkčních vad pohybového aparátu, cíl obou metod je tedy stejný. Proto jejich propojením vzniká výrazně účinná terapie, která je možná aplikovat u následujících nemocí:
Indikace: bolesti zad, páteře a velkých kloubů, skřípnuté nervy v SI skloubení, vyhřehlé ploténky, bolesti hlavy, migréna, lordóza a skolióza, atopický ekzém, lupénka, astma, alergie, menstruační potíže, poruchy imunity (snížená imunity i autoimunitní nemoci), únavový syndrom, poruchy učení a chování jako jsou dyslexie, dysgrafie či hyperaktivita, poruchy spánku, syndrom vyhoření, roztroušená skleroza (nelze sice zvrátit průběh nemoci, ale lze zpomalit či úplně zastavit)
 
POMOC
OD BOLESTI...