Jak to začalo? Stejně jako u mnoha dalších. Zhruba v roce 2005 mě postihly ne nijak výjimečné, ale za to velmi omezující zdravotní potíže. Plíživě mě začala bolet záda, nejdříve jen občas a málo, pochopitelně jsem tomu nevěnovala pozornost. Bolest se postupně zvyšovala, pozornost jsem tomu ovšem nevěnovala stále, vedla jsem tehdy svou obchodní firmu, starostí bylo nad hlavu a nemoc a bolest se nevešla do harmonogramu. Až jsem zjistila, že bolest je tak intenzivní, že nedokážu ujít 100 m, že po pracovním dni nemohu nic dělat a musím jenom ležet a odpočívat, protože vyčerpání bylo extrémní. A tak jsem navštívila lékaře a po krátkém čase měla v rukou diagnózu, vyhřezlou ploténku v bederní páteři. Vnímala jsem to jako snadno řešitelnou záležitost, vždyť to postihlo v mém okolí tolik lidí. Ale nebyla to pravda. Nefungovaly žádné standardní léčebné postupy, dokonce ani obyčejné léky na bolest. Kvalita mého života se snížila na zoufale nízkou úroveň. Rozhodla jsem se tedy hledat další řešení. Souběžně jsem navštěvovala lékaře, maséry, alternativní terapeuty. Nepomáhalo nic a vyčerpávající bolesti trvaly už půl roku. Tehdy jsem dostala kontakt na osteopatku a terapeutku TČM, která prý umí jakousi zvláštní metodu, která mi určitě pomůže. Nevěřila jsem, ale nezbylo mi než to zkusit, protože tonoucí se chytá každého stébla. Tato velmi osobitá dáma uměla metodu zvanou Gesret. Přišla jsem k ní jako nedůvěřivá zmučená zdeptaná a vyčerpaná bytost. Celkem nenápadná manipulace trvala zhruba hodinu a půl, odešla jsem jen s malou nadějí. Ovšem uběhly tři dny a bolesti zmizely z 85%! Věřte mi, považovala jsem to za zázrak a nejméně další týden mi trvalo, že jsem tomu opravdu uvěřila. Bylo to ale tak, bolest se mi v původním rozsahu nevrátila nikdy, její poslední zbytky mi ta báječná paní odstranila při následných manipulacích. A tehdy jsem se rozhodla. Tuto metodu se naučím.
 
A tak se také stalo. Samozřejmě jsem začala klasickým rekvalifikačním kurzem, vyšší znalosti musí stát na pevném základě. Následoval kurz Dornovy metody a Breussovy masáže, což jsou známější techniky. Mezitím jsem se neustále domáhala informací, kdy a kde se bude konat kurz na onu Gesret metodu, která byla mým hlavním cílem. Nekonal se, ale byla jsem tak neodbytná, že jsem nakonec dostala individuální kurz a tak jsem pro tu chvíli dosáhla svého cíle. Pochopitelně z počátku jsem nedůvěřovala sama sobě a prováděla je vždy s určitým ostychem, ovšem řada klientů zbavených dlouhodobých a úporných bolestí zad narůstala.
 
Obor jak pomoci od zdravotních potíží bez léků a jen pomocí rukou a znalostí mě bavil čím dál víc. A tak jsem se rozhodla své znalosti postupně rozšiřovat. Úplně náhodou se mi do rukou dostala nabídka na metodu Reflexní terapie lymfatického systému. Kurz jsem si udělala spíš jen ze zvědavosti, dnes je to jedna z mnou nejčastěji používaných léčebných technik. Kromě vynikajícího účinku na lymfatický systém celého těla dokáže totiž pomoci od nachlazení, chřipky, zánětů a všech akutních stavů v těle. Metod řešících tyto problémy není mnoho, věnovat chřipce týden až deset dní může málokdo a určitě to není příjemné, proto zlepšení zdravotního stavu během dvou dnů potěšilo úplně každého mého klienta.
 
A pak následovaly další metody léčebné i relaxační, studovala jsem Meridiánové masáže dle W. Penzela, Áyurvédu, Reiki, ale také třeba kojenecké a těhotenské masáže, masážní techniku lifting obličeje, indickou masáž hlavy a další… A mnohé další určitě studovat budu, protože v tomto oboru potřeba vzdělání vlastně nikdy nekončí.
 
Z výše uvedených řádků vyplývá, že dnes už žádnou obchodní firmu nemám. Před čtyřmi lety jsem ji prodala a masážím a terapiím se věnuji naplno. Kromě vlastní praxe, kde převládají spíše léčebné techniky, spolupracuji v oblasti relaxačních procedur s velmi významnými a renomovanými SPA centry (např. Chateau Mcely a další).
 
Všechny metody, které využívám a které na své klienty aplikuji, jsou manuální. Ovšem účinek se projevuje i v jiných rovinách. Některé metody jsou zaměřené na odstranění bolesti, u jiných se odblokují psychické obtíže, další přinášejí energii, uvolnění, harmonii, samozřejmě fyzickou relaxaci.
 
A to jsou mé hlavní cíle. Pomoc od bolesti, léčba akutních stavů, řečení psychických potíží a v neposlední řadě „jen obyčejná“ úleva, prevence a relaxace.
 
 
POMOC
OD BOLESTI...
 
 
Psát o sobě je obtížné, jistě to znáte. Ale protože určitě chcete vědět, komu se svěřujete do rukou, rozhodla jsem se „překročit svůj vlastní stín“ a zhostit se tohoto těžkého úkolu.